Projektowanie wnętrz

Od czego zacząć?

 Zapewne zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób urządzić w sposób elegancki i wystawny dom. Już któryś raz z rzędu chodzą Ci po głowie myśli, aby dokonać metamorfozy mieszkania? Jeśli chcesz osiągnąć zamierzony efekt, powinieneś wykorzystać projekty luksusowych wnętrz projektowanych przez naszą firmę.

Krzysztof Chrustalew Interior Design świadczy usługi z zakresu zaprojektowania i aranżacji mieszkania, domu, apartamentu bądź rezydencji. Swoje porady i projekty luksusowych wnętrz oferujemy na terenie Warszawy i województwa mazowieckiego, jak i w całej Polsce a także Europie. Nasze wnętrza można spotkać w Poznaniu, Krakowie, Świnoujściu, Sopocie, Rzeszowie, Zakopanem,  i nie tylko. Mimo że to Józefów jest rodzinnym dla naszego biznesu miastem, jesteśmy w stanie świadczyć usługi daleko poza nim.

 

 

Łatwo jest nam sobie wyobrazić, jak często osoby chętne na przeprowadzenie gruntownych zmian na swojej posesji nie posiadają wykrystalizowanej idei czy obrazu tego, jak ma wyglądać projekt aranżacji wnętrz luksusowych w wybranym przez siebie miejscu. Jesteśmy w stanie wziąć na siebie trud zaprojektowania takiego pomieszczenia. Dostępne w naszej ofercie style to klasyczny angielski, prowansalski, art deco, New York, modern classic, nowoczesny oraz glamour.

 

 

Nie ma wnętrz, których nie moglibyśmy się podjąć, jesteśmy w stanie sprostać najbardziej luksusowym i wymagającym wnętrzom. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych projektów, kilka wybranych styli i pomieszczeń naszej produkcji..

 

 

Nasze projekty charakteryzuje używanie szlachetnych materiałów tj: , granitów, marmurów, kwarców, trawertynów jak i pięknie podświetlonych onyxów. W projektach nie brakuje dodatków mosiądzu, wykonywanych na zamówienie lamp, krzeseł, pikowanych ścian oraz całych zabudów mebli, takich jak kuchnie, stoły, komody, gabinety klasyczne i zabudowy nowoczesne.

 

 

 

 

Od projektu po ostateczne wykonanie, możesz przekazać nam klucze, my od początku do końca zajmiemy się realizacją Twojego apartamentu, domu czy rezydencji.

 

 

 

 

Skomplikowane zabudowy gabinetów klasycznych, nowoczesnych zabudów, od projektu po wykonanie możecie Państwo zrealizować w KC-Design. Wszystkie elementy wnętrz możemy zaprojektować i z odwzorowaniem każdego detalu projektu wykonać na zamówienie.

 

 

 

Nasza stolarnia wykonuje meble na zamówienie wg projektu, które często są unikatami, jedyne na świecie i jedyne w swoim rodzaju…. Wykonane z największą starannością meble w połysku, gięte i fornirowane…. A także z dodatkami metali szlachetnych, mozaiki, jak również kamieni naturalnych.

 

 

 

Nasza tapicernia podejmuje się najbardziej trudnych projektów, gdzie w wykończeniu biorą udział rzeźbiarze i artyści, meble tapicerowane, patynowane i ręcznie rzeźbione, które będą luksusowym dodatkiem w najbardziej wymagających apartamentach i rezydencjach. ….

 

 

Oświetlenie wnętrz jest naszym konikiem, stąd też często używamy unikalnych lamp do stworzenia klimatu danego wnętrza, dlatego lubimy  stosować ciekawe rozwiązania, jak i bardzo oryginalne,

 

 

 

Projekty KC-Design bardzo często realizujemy na naszej stolarni, gdzie wszystkie meble są stworzone wg projektu z dokładnością do każdego milimetra…

 

 

Nasze projekty obejmują również projekty basenów, saun mokrych i suchych, od projektu po prowadzenie całych realizacji.

 

 

 

 

Projekt Basenu

 

 

Bardzo często dobór odpowiedniego wybarwienia armatury czy odcienia wybranej mozaiki jest najważniejszym elementem spajającym dobry harmonijny projekt…

 

 

 

 

Od nowoczesnych, poprzez glamour i klasykę do połączeń typu modern classic, nasze projekty przygotowujemy tak, by spełniały oczekiwania naszych klientów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W naszej pracowni, możemy dopasować do siebie wiele rodzajów wykończenia, tkanin i próbek różnego rodzaju materiałów, by dopasować się do klimatu wnętrz i ostatecznie zdecydować rodzaj faktury, wybarwienia, odcienia i struktury a także rodzaju materiałów użytych do ostatecznego wykończenia wnętrz. Tworząc swojego rodzaju moodboard, łatwiej określić kierunek detailingu pomieszczeń.

 

 

 

Kilka miesięcy pracy pozwala nam osiągnąć końcowy efekt w postaci szczegółowego i bardzo dopracowanego projektu wnętrz. Teraz już wszystko wydaje się takie proste …

Projekt wnętrz

Dobór odpowiednich odcieni tapet, tkanin i dekoracji wykonujemy już po zakończonym projekcie, na żywo z kolekcji aktualnie dostępnych w danej chwili lub na specjalne zamówienie. Zapraszamy do naszego showroomu.

Projekt wnętrza – co wchodzi w jego skład?

 • Inwentaryzacja pomieszczeń czyli pomiar na miejscu u klienta.
 • Układ funkcjonalny
 • Dobudowania oraz wyburzenia
 • Oświetlenie i wszystkie aspekty z nim związane: umiejscowienie punktów sufitowych i ściennych co do 1 cm, włączniki i obwody oświetleniowe przygotowane umiejscowienie na ścianach na odpowiednich wysokościach i przygotowanie projektu do współpracy z inteligentnym domem jeżeli taki zaistnieje.
 • Elektryka do rolet i zasłon elektrycznych jeżeli takie zaistnieją.
 • Elektryka gniazd z umiejscowieniem również na widokach rysunków technicznych.
 • Umiejscowienie hydrauliki
 • Umiejscowienie klimatyzacji
 • Rysunki techniczne sufitów podwieszanych
 • Rysunki techniczne podłóg
 • Rysunki techniczne sztukaterii
 • Podziały ułożenia płytek i kamienia – sugerowane
 • Okładziny ścienne
 • Rzuty i widoki każdego pomieszczenia z opisami szczegółowymi danych branż
 • Detale mebli do zabudowy i mebli wolnostojących do realizacji na stolarni, tapicerni
 • Rysunki techniczne rzeźbionych elementów do realizacji u rzeźbiarzy
 • Rysunki blatów kuchennych i blatów łazienkowych
 • Spis wszystkich mebli łącznie z wyróżnieniem firmy, marki i symbolu jako propozycja (zdjęcie)
 • Tablica materiałowa z uwzględnieniem: Rodzaju kamieni, płytek, glazury, i innych materiałów wykończeniowych z podaniem ilości zamawianych m2
 • Realistyczne, oparte na realistycznych wymiarach i meblach – wizualizacje komputerowe przedstawiające realny projekt – jak będzie wyglądało dane pomieszczenie w przyszłości po skończonej realizacji.

Kilka poglądowych stron projektu wykonawczego.

 

 

 

 

 

KC-DESIGN projektowanie wnętrz

 

 

Jak to się odbywa w czasie i jak wyglądają etapy?

Podstawowy proces projektowy obejmuje 4 etapy:
– inwentaryzację
– projekt koncepcyjny
– projekt wykonawczy
– nadzór autorski / nadzór na budowie

Inwentaryzacja:
Ma na celu zebranie wszelkich możliwych wymiarów pomieszczeń projektowanych.

Projekt koncepcyjny:
Po przekazaniu przez klienta wszelkich wytycznych funkcjonalnych i oczekiwań opracowujemy rozwiązania wizualne i materiałowe najczęściej w kilku wariantach. Na tym etapie podczas cyklu spotkań omawiamy wprowadzone rozwiązania na bazie wstępnych rysunków i/lub wizualizacji do momentu uzyskania akceptacji klienta co jest podstawą do przygotowania dokumentacji wykonawczej.

Projekt wykonawczy:
Swoim zakresem obejmuje rysunki wykonawcze aranżacji wnętrza przekazywane później na budowę. Zawierają one układ mebli, układ i wykończenie ścian, sufitów, posadzek, wytyczne dla poszczególnych branż: elektrycznej, sanitarnej, informatycznej i inne. W zależności od zakresu usługi do kompletu dokumentów dołączamy również rysunki wykonawcze mebli na indywidualne zamówienie, zabudów meblowych, kuchni, detali wykończeniowych.

Nadzór na budowie:
W trakcie trwania prac budowlanych prowadzimy koordynację oraz nadzór autorski pod kątem zgodności z projektem.

———————————————————————————————

Po zakończeniu projektowania na życzenie klienta, zajmujemy się wyceną poszczególnych elementów wnętrza lub całościową realizacją.

Zakres usług, czyli kwintesencja tego czym się zajmujemy :
– projektowanie wnętrz mieszkań i domów.
– projektowanie wnętrz użyteczności publicznej (biura, sklepy, hotele)
– nadzory autorskie, koordynacja projektów.
– wizualizacje komputerowe 3d.
– meble stolarskie, zabudowy na zamówienie.
– projektowanie mebli tapicerowanych na indywidualne zamówienie.
– sprzedaż tkanin i tapet dekoracyjnych i tapicerskich.
– szycie zasłon, rolet dekoracyjnych, narzuty, poduszki, pościele.
– sprzedaż oświetlenia dekoracyjnego wielu europejskich marek.
– projektowanie i produkcja lamp na indywidualne zamówienie.
– sprzedaż elementów dekoracyjnych do wystroju wnętrz: donice, rośliny sztuczne, obrazy.

Na wszystkie pytania dodatkowe odpowiemy pod nr tel: +48 785958111

 

Jak zacząć współpracę ?

Wszystkich zainteresowanych usługami prosimy o przesłanie rzutu pomieszczeń na e-mail: chrustalew@gmail.com, w których mielibyśmy się podjąć projekt aranżacji wnętrz luksusowych wraz z opisem, powierzchnią, przeznaczeniem pomieszczeń, ich wysokością oraz opisem co do oczekiwań. Po zapoznaniu się z Państwa dokumentacją odeślemy wycenę.

Jeżeli wycena zostanie zaakceptowana, przygotowujemy umowę do wglądu, po potwierdzeniu, że wszystko się zgadza, umawiamy się na spotkanie, poprzednio prosimy o wypełnienia przygotowanej przez KC-DESIGN ankiety, nasz zbiór wymagań, oczekiwać i marzeń ….

Po podpisaniu umowy opieramy się na dostępnej dokumentacji, jeśli budynek jest w trakcie budowy lub przyjeżdżamy na budowę i wykonujemy inwentaryzację i dokumentację zdjęciową. Niestety często plany od developera bądź architekta odbiegają od ostatecznych wymiarów na budowie, dlatego nasza firma dokonuje pomiarów osobiście, metodą laserową.

Następnym etapem współpracy jest przedstawienie kilku koncepcji układu funkcjonalnego. Po zaakceptowaniu dopracowanego układu przygotowujemy wizualizację projektu. Gdy klient może się z nim zapoznać, może w łatwy i przejrzysty sposób dokonać korekt i ocenić, czy taki styl mu odpowiada. Po akceptacji wszystkich wizualizacji bierzemy się za sporządzanie dokumentacji technicznej, wszystkich rysunków niezbędnych do wykonania zaakceptowanych wizualizacji wnętrz, zestawień oraz całej dokumentacji.

Zapraszamy!