Projektowanie wnętrz

Zapewne zastanawiałeś się nad tym, w jaki sposób urządzić w sposób elegancki i wystawny dom. Już któryś raz z rzędu chodzą Ci po głowie myśli, aby dokonać metamorfozy mieszkania? Jeśli chcesz osiągnąć zamierzony efekt, powinieneś wykorzystać projekty luksusowych wnętrz projektowanych przez naszą firmę.

Krzysztof Chrustalew Interior Design świadczy usługi z zakresu zaprojektowania i aranżacji mieszkania, domu, apartamentu bądź rezydencji. Swoje porady i projekty luksusowych wnętrz oferujemy na terenie miasta stołecznego Warszawa i nie tylko. Mimo że to Józefów jest rodzinnym dla naszego biznesu miastem, jesteśmy w stanie świadczyć usługi daleko poza nim.

Łatwo jest nam sobie wyobrazić, jak często osoby chętne na przeprowadzenie gruntownych zmian na swojej posesji nie posiadają wykrystalizowanej idei czy obrazu tego, jak ma wyglądać projekt aranżacji wnętrz luksusowych w wybranym przez siebie miejscu. Jesteśmy w stanie wziąć na siebie trud zaprojektowania takiego pomieszczenia. Dostępne w naszej ofercie style to klasyczny angielski, prowansalski, art deco, New York, modern classic, nowoczesny oraz glamour. W związku z tym, że każdy z nich diametralnie się od siebie różni, posiadamy sprofilowane pod każdy z nich cenniki.

Wszystkich zainteresowanych usługami prosimy o przesłanie rzutu pomieszczeń na e-mail: chrustalew@gmail.com, w których mielibyśmy się podjąć projekt aranżacji wnętrz luksusowych wraz z opisem, powierzchnią, przeznaczeniem pomieszczeń, ich wysokością oraz opisem co do oczekiwań. Po zapoznaniu się z państwa dokumentacją odeślemy wycenę.

Jeżeli wycena zostanie zaakceptowana, przygotowujemy umowę do wglądu, po potwierdzeniu, że wszystko się zgadza, umawiamy się na spotkanie wypełnienia ankiety, czyli omówienie każdego z pomieszczeń krok po kroku. To spotkanie zazwyczaj proponujemy w naszym Atelier i trwa od 3 do 5 godzin w zależności od tego, ile pomieszczeń mamy do omówienia.

Po podpisaniu umowy opieramy się na dostępnej dokumentacji, jeśli budynek jest w trakcie budowy lub przyjeżdżamy na budowę i wykonujemy inwentaryzację i dokumentację zdjęciową. Niestety często plany od developera bądź architekta odbiegają od ostatecznych wymiarów na budowie. Przykładając dużą wagę do wykonywanych przez nas zleceń, musimy dokonać pomiarów laserowych, aby dostarczyć państwu jak najlepszej jakości usługi.

Następnym etapem współpracy jest przedstawienie paru koncepcji układu funkcjonalnego. Po zaakceptowaniu dopracowanego układu przygotowujemy wizualizację projektu. Gdy klient może się z nim zapoznać, może w łatwy i przejrzysty sposób dokonać korekt i ocenić, czy taki styl mu odpowiada. Po akceptacji wszystkich wizualizacji bierzemy się za sporządzanie dokumentacji technicznej dla każdej z branż. Biorąc pod uwagę nasze wieloletnie doświadczenie przy projektowaniu, jak również realizacji wnętrz premium, jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających klientów.

Projekt wnętrza – co wchodzi w jego skład?

 • Inwentaryzacja pomieszczeń czyli pomiar na miejscu u klienta.
 • Układ funkcjonalny
 • Dobudowania oraz wyburzenia
 • Oświetlenie i wszystkie aspekty z nim związane: umiejscowienie punktów sufitowych i ściennych co do 1 cm, włączniki i obwody oświetleniowe przygotowane umiejscowienie na ścianach na odpowiednich wysokościach i przygotowanie projektu do współpracy z inteligentnym domem jeżeli taki zaistnieje.
 • Elektryka do rolet i zasłon elektrycznych jeżeli takie zaistnieją.
 • Elektryka gniazd z umiejscowieniem również na widokach rysunków technicznych.
 • Umiejscowienie hydrauliki
 • Umiejscowienie klimatyzacji
 • Rysunki techniczne sufitów podwieszanych
 • Rysunki techniczne podłóg
 • Rysunki techniczne sztukaterii
 • Podziały ułożenia płytek i kamienia – sugerowane
 • Okładziny ścienne
 • Rzuty i widoki każdego pomieszczenia z opisami szczegółowymi danych branż
 • Detale mebli do zabudowy i mebli wolnostojących do realizacji na stolarni, tapicerni
 • Rysunki techniczne rzeźbionych elementów do realizacji u rzeźbiarzy
 • Rysunki blatów kuchennych i blatów łazienkowych
 • Spis wszystkich mebli łącznie z wyróżnieniem firmy, marki i symbolu jako propozycja (zdjęcie)
 • Tablica materiałowa z uwzględnieniem: Rodzaju kamieni, płytek, glazury, i innych materiałów wykończeniowych z podaniem ilości zamawianych m2
 • Realistyczne, oparte na realistycznych wymiarach i meblach – wizualizacje komputerowe przedstawiające realny projekt – jak będzie wyglądało dane pomieszczenie w przyszłości po skończonej realizacji.

Jak to się odbywa w czasie i jak wyglądają etapy?

Podstawowy proces projektowy obejmuje 4 etapy:
– inwentaryzację
– projekt koncepcyjny
– projekt wykonawczy
– nadzór autorski / nadzór na budowie

Inwentaryzacja:
Ma na celu zebranie wszelkich możliwych wymiarów pomieszczeń projektowanych.

Projekt koncepcyjny:
Po przekazaniu przez klienta wszelkich wytycznych funkcjonalnych i oczekiwań opracowujemy rozwiązania wizualne i materiałowe najczęściej w kilku wariantach. Na tym etapie podczas cyklu spotkań omawiamy wprowadzone rozwiązania na bazie wstępnych rysunków i/lub wizualizacji do momentu uzyskania akceptacji klienta co jest podstawą do przygotowania dokumentacji wykonawczej.

Projekt wykonawczy:
Swoim zakresem obejmuje rysunki wykonawcze aranżacji wnętrza przekazywane później na budowę. Zawierają one układ mebli, układ i wykończenie ścian, sufitów, posadzek, wytyczne dla poszczególnych branż: elektrycznej, sanitarnej, informatycznej i inne. W zależności od zakresu usługi do kompletu dokumentów dołączamy również rysunki wykonawcze mebli na indywidualne zamówienie, zabudów meblowych, kuchni, detali wykończeniowych.

Nadzór na budowie:
W trakcie trwania prac budowlanych prowadzimy koordynację oraz nadzór autorski pod kątem zgodności z projektem.

———————————————————————————————

Każda osoba która chce zrealizować wnętrze, według naszej opinii musi zostać wyposażona w porządny projekt, przeważnie jest to od 70 do 250 stron A3 projektu wykonawczego w zależności od złożoności i skomplikowania projektu, co wiąże się z czasem przygotowania. Przygotowanie projektu 300 m2 dom w stylu klasycznym w ciągu 30 dni jest najzwyczajniej nie realne… Przeważnie projekt trwa około 90 dni roboczych. 

Po zakończeniu projektowania na życzenie klienta, zajmujemy się wyceną poszczególnych elementów wnętrza lub całościową realizacją.

Zakres usług, czyli kwintesencja tego czym się zajmujemy :
– projektowanie wnętrz mieszkań i domów.
– projektowanie wnętrz użyteczności publicznej (biura, sklepy, hotele)
– nadzory autorskie, koordynacja projektów.
– wizualizacje komputerowe 3d.
– meble stolarskie, zabudowy na zamówienie.
– projektowanie mebli tapicerowanych na indywidualne zamówienie.
– sprzedaż tkanin i tapet dekoracyjnych i tapicerskich.
– szycie zasłon, rolet dekoracyjnych, narzuty, poduszki, pościele.
– sprzedaż oświetlenia dekoracyjnego wielu europejskich marek.
– projektowanie i produkcja lamp na indywidualne zamówienie.
– sprzedaż elementów dekoracyjnych do wystroju wnętrz: donice, rośliny sztuczne, obrazy.

Na wszystkie pytania dodatkowe odpowiemy pod nr tel: +48 785958111

Poniżej przedstawiamy tylko kilka stron przykładowego pełnego projektu, który zawiera w pełni od kilkudziesięciu do kilkuset stron formatu dopasowanego A3 projektu wykonawczego.