Projektowanie wnętrz

 

Projektowanie wnętrz przez firmę KC-Design.

 
Nasza firma powstała w celu jak najłatwiejszego przeprowadzenia Państwa po "nieznajomych wodach" zaprojektowania i aranżacji mieszkania, domu, apartamentu lub rezydencji. Zdajemy sobie sprawę jak trudną rzeczą jest wyobrażenie sobie - Jak "to będzie wyglądało w rzeczywistości" ....... dlatego na siebie zrzucamy cały trud projektowania, pod pełną Państwa kontrolą.
 Projektujemy w stylu klasycznym, nowoczesnym, Glamourowym - czyli połączonym stylu nowoczesnym z akcentami klasyki, jak również bardzo modnym ostatnio tzw "New York Style"
 
Każdy wiąże się z innym nakładem naszej pracy dlatego opłata za 1 metr kwadratowy projektowanej powierzchni jest inna dla każdego ze stylu. Prosimy o kontakt w celu omówienia tej kwestii.
 

W skład standardowego projektu wchodzi:

1) Zwymiarowane plany wykonawcze ścian, sufitów podwieszanych, sztukaterii, układ podłóg,  układ mebli, oświetlenia.
2) Umiejscowienie punktów elektrycznych w tym wypustów sufitowych, kinkietów, zasilania urządzeń domowych, kuchennych i innych koniecznych oraz gniazdek elektrycznych z numeracją włączników i obwodów.
3) Tablica materiałowa z uwzględnieniem: Rodzaju kamieni, płytek, glazury, i innych materiałów wykończeniowych z podaniem ilości zamawianych m2 oraz z uwzględnieniem potrzebnego zapasu.
4) Wyszczególnienie typu, firmy i zdjęcia istotnych mebli użytych do stworzenia  projektu.
5) Realistyczne, oparte na realistycznych wymiarach i meblach - Wizualizacje komputerowe przedstawiające realny projekt - jak będzie wyglądało dane pomieszczenie w przyszłości po skonczonej realizacji.
6) Na życzenie klienta po zakończonym etapie projektowania - wycenę realizacji.

 

 
Zakres  usług :

 
- projektowanie wnętrz mieszkań i domów
- projektowanie wnętrz użyteczności publicznej ( biura , sklepy , hotele )
- nadzory autorskie, koordynacja projektów
- wizualizacje komputerowe 3d
- meble, zabudowy na zamówienie
 

Podstawowy proces projektowy obejmuje 4 etapy:

- inwentaryzację
- projekt koncepcyjny
- projekt wykonawczy
- nadzór autorski / nadzór na budowie
 

 
Projekt koncepcyjny:

Po przekazaniu przez klienta wszelkich wytycznych funkcjonalnych i oczekiwań opracowujemy rozwiązania wizualne i materiałowe najczęściej w kilku  wariantach. Na tym etapie podczas cyklu spotkań omawiamy wprowadzone rozwiązania na bazie wstępnych rysunków i/lub wizualizacji do momentu uzyskania akceptacji klienta co jest podstawą do przygotowania dokumentacji wykonawczej.

 
Inwentaryzacja:

Ma na celu zebranie wszelkich możliwych wymiarów pomieszczeń projektowanych.
 

Projekt wykonawczy:

Swoim zakresem obejmuje rysunki wykonawcze aranżacji wnętrza przekazywane później  na budowę. Zawierają one układ mebli, układ i wykończenie ścian, sufitów, posadzek, wytyczne dla poszczególnych branż: elektrycznej, sanitarnej, informatycznej i inne. W zależności od zakresu usługi do kompletu dokumentów dołączamy również rysunki wykonawcze mebli na indywidualne zamówienie, zabudów meblowych, kuchni, detali wykończeniowych. 
 

Nadzór na budowie:

W trakcie trwania prac budowlanych prowadzimy koordynację  oraz nadzór autorski pod kątem zgodności z projektem.